ПЕРЕВІРКА ЕЛЕКТРОКАРДИОСТИМУЛЯТОРІВ - ПІД ЧАС КАРАНТИНУ
ЯК? КОЛИ? ЧИ ПОТРІБНО?
Електрокардіостимулятор - пристрій, що не дає серцю зупинитися. За своєю суттю кардіостимулятор є мікрокомп'ютером, який запрограмированна наносити імпульси, сокращаюшіе серце.
І як будь-який мікрокомп'ютер електрокардістімулятор потребує регулярної перевірки та налаштування.
Адже якщо вчасно не виявити виснаження батареї ЕКС він просто перестане виконувати свою основну функцію - скорочення серця, і пацієнт може померти !!! На жаль так часто буває якщо пацієнт не свідомий.
Тому відповідно до Європейських рекомендацій перевірка електрокардіостимуляторів здійснюється один раз на пів року, або ж один раз на рік (в залежності від моделі ЕКС).
З огляду на карантинні заходи в Україні, потрібно чітко розуміти коли необхідно перевіряти кардіостимулятор, якщо у Вас є:
будь-які нарікання на роботу стимулятора (перебої в роботі серця, завмирання, нерегулярність)
Вам встановили його більше 7 років тому
при русі рукою, з того боку де стоїть ЕКС, у вас паморочиться голова
зберігаються запаморочення
Ви не перевіряли його більше року
У такій ситуації, необхідно зв'язатися з Центром, в якому здійснюється перевірка ЕКС для визначення: наскільки терміново Вам потрібна перевірка, чи треба звертатися до сімейного лікаря, чекати закінчення карантину або екстрено їхати перевіряти роботу кардіостимулятора.
Співробітники Обласного Центру кардіо і рентгенваскулярної хірургії в умовах карантину постараються відповісти на всі ці питання по телефону!
Не забувайте, ви живі поки працює кардіостимулятор
Тел. для консультацій: 095-195-54-55 050-910-06-03