Імплантований пацієнту ЕКС є не лише медичним пристроєм, але і чужорідним тілом, від коректності роботи якого залежить якість життя хворого, а іноді і саме життя.
Імплантований пацієнту ЕКС є не лише медичним пристроєм, але і чужорідним тілом, від коректності роботи якого залежить якість життя хворого, а іноді і саме життя.
Ехокардіографія або УЗД серця — це швидкий та безболісний спосіб отримання інформації для попередження та лікування кардіологічних проблем. У процесі діагностики за допомогою сучасної апаратури лікар може побачити не лише побудову серця, але і поспостерігати за рухом крові по ньому, визначити зміни в клапанному апараті та навіть побачити порушення в побудові міокарду та його функціях.
ЯК ПРОВОДИТЬСЯ УЗД СЕРЦЯ?
Ультразвукове дослідження проводиться прикладанням датчика до грудей хворого в різних точках. Більш інформативне зображення виходить, якщо датчик розміщується у стравоході. Така позиція датчика найбільш близька до серця, тому дозволяє виявити зміни, яких не видно через грудну стінку. В деяких випадках призначається ультразвукове дослідження (УЗД) серця під фізичним або медикаментозним навантаженням (Стрес Ехо КГ).
ДЛЯ ЧОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ТАКИЙ МЕТОД ДІАГНОСТИКИ?
За допомогою ехокардіографії (УЗД серця) проводиться оцінка анатомічних особливостей серця та судин. Оцінюється стан перікарда та клапанного апарата, а також скорочувальної здатності міокарда.
ПОКАЗАННЯМИ ДО ПРОВЕДЕННЯ УЛЬТРАЗВУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СЕРЦЯ Є:
підозри на ішемічну хворобу серця в різних станах (від стенокардії до інфаркту міокарда);
підвищений артеріальний тиск;
захворювання перікарда;
вади серця різної етіології;
аритмії;
інфекційний ендокардит;
тромбоемболія;
припущення наявності пухлини;
кардіоміопатія.
Ультразвукове дослідження серця не потребує спеціальної підготовки хворого та не викликає в нього дискомфорту.
Даний метод дослідження не має протипоказань.
УЗД серця через стравохід (черезстравохідна ехокардіографія)
Цей метод дослідження дає максимальне розширення при візуалізації структур серця. Зокрема, лише методом черезстравохідної ехокардіографії можна виявити наявність тромбів у вушках передсердь. Черезстравохідна ехокардіографія є найкращим методом для виявлення та опису вегетацій на стулках клапанів серця (розростань, які бувають при деяких захворюваннях), вроджених та набутих вад серця, стану протезів серцевих клапанів. Тому черезстравохідна ехокардіографія отримує все більше клінічне застосування для розпізнавання пухлин та тромбів у передсердях, патології протезованих клапанів, інфекційного ендокардиту, хвороб аорти, вроджених вад серця, а також для інтраопераційного (під час операції) моніторингу функції лівого шлуночка.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕРЕЗСТРАВОХІДНОЇ ЕХОКАРДІОГРАФІЇ
Абсолютні:
підозра на абсцес кореня аорти, клапанних кілець, парапротезну фістулу при інфекційному ендокардиті;
підозра на дисфункцію протезованого клапана (особливо — в мітральній позиції);
дослідження мітрального клапана перед реконструктивною операцією;
дослідження структур, віддалених від передньої грудної стінки;
підозра на розшаровуючу аневризму аорти;
підозра на тромби лівого передсердя.
Відносні:
пошук джерела емболії артерій великого кола кровообігу;
підозра на інфекційний ендокардит за відсутності вегетацій при трансторакальній ЕхоКГ;
низька інформативність трансторакальної ЕхоКГ
ЗАПИСАТИСЬ
Доплерографія (УЗД судин)
УЗД судин (доплерографія) — це сучасний неінвазивний, безболісний та достатньо точний метод дослідження судин. Дана методика дозволяє виявити місця звуження (стеноз) чи закупорки (оклюзія), розширення (аневризма) та недорозвиненості (гіоплазія) судин, наявність чи відсутність тромбів та оцінити ефективність лікування.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ УЗД СУДИН:
Дослідження артерій:
Біль у ногах і руках.
Відсутність чи послаблення пульсу на артеріях.
Зниження температури кінцівок та їх шкіряних покривів.
Перенесений інсульт.
Перенесені операції на артеріях.
Трофічні виразки.
Порушення чутливості пальців рук і ніг.
Дослідження вен:
Набряки та зміна кольору кінцівок.
Трофічні виразки.
Варикозна хвороба.
Тромбоз чи тромбофлебіт.
Судоми.
Судинні зірочки.
Ультразвукове дослідження судин не потребує спеціальної підготовки хворого та не викликає в нього дискомфорту. Даний метод дослідження не має протипоказань.
ЗАПИСАТИСЬ
Лабораторна діагностика
Будь-який пацієнт при госпіталізації до медичного закладу зіштовхується з необхідністю здачі певної кількості аналізів.
Потужності лабораторії нашого центру дозволяют своєчасно та якісно визначати загальноклінічні аналізи і навіть більше.
А САМЕ:
Кардіологічні маркери
Дослідження щитовидної залози
Діагностика цукрового діабету та функцій підшлункової залози
Дослідження метаболізму кісної тканини
Дослідження соматотропної функції гіпофіза
Діагностика анемій
Діагностика функцій гіпофізарно-наднирникової системи
Онкомаркери
Діагностика інфекцій
Гепатити
Дослідження функції системи гемостазу
Діагностика аутоімунних захворювань
Дослідження імунітету
Генетичні дослідження
Дослідження методом ПЛР
Печінкові проби
Розгорнута ліпідограма
ЗАПИСАТИСЬ
Добове холтерівське моніторування
В клінічній практиці лікаря часто недостатньо лише однієї плівки ЕКГ для вияву тих чи інших порушень в роботі серця. Адже кардіограма знімається всього кілька хвилин, а добове (Холтерівське) моніторування ЕКГ дозволяє оцінити роботу серця впродовж 24 годин, а за необхідності і декількох діб.
ЩО Ж ТАКЕ ХОЛТЕРІВСЬКЕ МОНІТОРУВАННЯ:
Це безперервна реєстрація ЕКГ протягом доби. Запис ЕКГ здійснюється за допомогою невеликого портативного пристрою, який пацієнт носить під одягом. Під час дослідження пацієнт веде звичайний спосіб життя, відмічаючи в спеціальному щоденнику час та обставини виникнення неприємних відчуттів в області серця. Дослідження виконується як у стаціонарі, так і амбулаторно.
Холтерівське моніторування — це абсолютно безпечний метод дослідження, який не має протипоказань.
ДАНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОЗВОЛЯЄ:
оцінити діяльність серця в умовах звичайної активності пацієнта (реакція серця на фізичне та емоціональне навантаження); оцінити ритм та проводимість серця протягом доби;вточнити причину непритомностей та переднепритомних станів тощо; виявити та проаналізувати всі види аритмій; виявити епізоди больової та безболісної ішемії міокарда, їх кількість, тривалість та частоту пульсу, за яких виникає ішемія; поставити точний діагноз, підвищити ефективність лікування серцево-судинних захворювань та проконтролювати дію призначених ліків.
МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ:
Апарат, що реєструє ЕКГ впродовж доби, представляє собою невелику коробочку розміром менше сотового телефону. Її прикріпляють до поясу за допомогою ременя або вішають на груди. На грудну клітину приклеюють одноразові електроди в певних точках. Через добу апарат знімають та розшифровують запис на комп'ютері. Під час моніторування від пацієнта не вимагається обмеження фізичного навантаження або зміни звичного ритму життя. Але деяких простих правил усе ж слід дотримуватися:
не можна приймати ванну або душ (щоб не пошкодити апарат); з цієї ж причини не можна піддавати апарат ударам або нагріванню; не знаходитись поблизу ліній електропередач та трансформаторних будок; вести детальний щоденник своєї активності та самопочуття.
КОЛИ ВАМ ВАРТО ЗВЕРНУТИСЯ ДО КАРДІОЛОГА ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ХОЛТЕРІВСЬКОГО МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ:
постійні або періодичні болі в серці, що виникають раптово або при фізичних та емоційних навантаженнях; болі і важкість у грудях; випадки запаморочень та непритомностей; ранкова слабкість, сонливість протягом дня; віддишка; відчуття перебоїв у роботі серця.
ЗАПИСАТИСЬ
Добове вимірювання артеріального тиску
Даний метод діагностики дозволяє дослідити артеріальний тиск протягом доби. Для цього пацієнт носить невеликий портативний пристрій, до якого під'єднана манжета для заміру артеріального тиску. Тиск вимірюється днем через кожні 15, а вночі — 30 хвилин.
Пацієнту видається спеціальний щоденник, у якому він записує суттєві для діагностики події (час сну та неспання, час прийому лікарських засобів, виконання найбільшої фізичної активності, а також самопочуття під час дослідження). Безпосередньо під час заміру тиску рекомендується розслабити руку, на якій знаходиться манжета. В усьому іншому пацієнт мусить вести звичний для нього спосіб життя.
ДАНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ ДОЗВОЛЯЄ ВИЯВИТИ:
гіпертонію "білого халату", коли підвищений АТ (артеріальний тиск) завжди виявляється при замірі медичним персоналом або в медичному закладі;
"приховану, масковану" гіпертонію, гіпертонію на робочому місці або так звану гіпертонію "робочого дня";
підвищену лабільність АТ — виражені коливання артеріального тиску від низьких до високих значень, що викликають зміни самопочуття;
"нічну" гіпертонію — патологічне підвищення артеріального тиску, що виникає переважно в нічний час.
ДОБОВЕ МОНІТОРУВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ:
При підборі медикаментозної терапії, що потребує жорсткого контролю.
Для пацієнтів із цукровим діабетом та артеріальною гіпертензією.
Для діагностики гіпертензії у вагітних.
Для діагностики гіпотензивних станів (патологічне зниження артеріального тиску).
За наявності скарг, що вказують на патологію вегетативної нервової системи.
Для пацієнтів старшої вікової групи. Вік є одним із факторів ризику розвитку гіпертонії в силу фізіологічних причин та впливу шкідливих звичок. Також відрізняється і тактика лікування похилих пацієнтів.
ПОКАЗАННЯМИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ДОБОВОГО МОНІТОРУВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ Є:
ускладнення при попередньому моніторуванні;
шкірні захворювання на плечі;
тромбоцитопенія, тромбоцитопатія та інші захворювання крові в період загострення, травма верхніх кінцівок;
захворювання з ураженням судин верхніх кінцівок
ЗАПИСАТИСЬ
Контроль і перевірка роботи кардіостимулятора
Імплантований пацієнту ЕКС є не лише медичним пристроєм, але і чужорідним тілом, від коректності роботи якого залежить якість життя хворого, а іноді і саме життя. Саме тому подібні пацієнти потребують постійного моніторингу.
аналіз поточної функціональності ЕКС та його електрода (або декількох), що дозволяє вчасно виявити та знешкодити можливі порушення стимуляції;
оцінка правильності вибору програми стимуляції з можливістю скоригувати програмні параметри та їх значення, щоб оптимізувати стимуляцію за потребами пацієнта;
оцінка функціональності джерела харчування та оптимальне налаштування його енергетичних параметрів (дозволяє не лише подовжити строк служби стимулятора, але і вчасно зреагувати на необхідність його заміни);
своєчасне виявлення та ліквідація ускладнень, зумовлених процесом стимуляції.
В нашому центрі ви можете здійснити перевірку всіх типів електрокардіостимуляторів.
ЗАПИСАТИСЬ
Установка порт-систем
Порт-система — медичний пристрій, призначений для довготривалих курсів терапії, що передбачає багаторазові інфузії — введення препаратів, таких як:
хіміотерапія;
системна антибіотикотерапія;
тривала внутрішньовенна терапія;
переливання крові;
багаторазовий забір крові.
Порт-система може використовуватися до 10 років! Вся система розміщується підшкірно та забезпечує постійний венозний доступ — немає необхідності постійно ставити катетери в вени на руках (а ті пацієнти, що проходять курси хіміотерапії, знають, як це з часом стає тяжко). Процедура з її встановлення малотравматична, виконується під місцевим знеболенням через розріз до 4 см.