ОПЕРАЦІЇ ТА МАНІПУЛЯЦІЇ

OPERATIONS
кардіохірургічнА допомогА

КОРОНАРОГРАФIЯ

Рентгеноконтрастный метод исследования артерий сердца, позволяющий максимально точно и достоверно определить характер, локализацию, протяжённость и степень сужения.

На сегодняшний день коронарография признана «золотым стандартом» диагностики ишемической болезни сердца и позволяет решить вопрос о выборе дальнейшей тактики лечения пациента и объеме оперативного вмешательста.

В настоящее время метод является обязательным, надежным, абсолютно безопасным, а также легко переносимым для больного, так как не требует разрезов грудины и проводится под местным обезболиванием.

В зависимости от конкретной ситуации, коронарография может проводиться в плановом либо в экстренном порядке.

КАК ПРОВОДИТСЯ КОРОНАРОГРАФИЯ
Сама по себе данная процедура малотравматична, выполняется в условиях кардиохирургического стационара. В ходе её проведения больной всё время находится в сознании.

Исследование артерий проводят методом пункции в паховой области или области лучезапястного сустава в условиях рентгенангиографической операционной. Через бедренную или лучевую артерии, совершенно без боли, на время исследования хирург устанавливает интродьюсер диаметром до 2-х миллиметров.

В процессе исследования через интродьюсер поочередно вводятся катетеры специальной формы. В катетер пускают рентгеноконтрастное вещество, которое с током крови разносится по всем коронарным сосудам. Весь процесс фиксируют при помощи специального аппарата - ангиографа.

При наличии показаний, после согласования с пациентом, одновременно может осуществляться и лечение с использованием эндоваскулярной техники - баллонная дилатация и/или стентирование. В конце пациент получает на руки письменное заключение специалиста и запись своей коронарографии на диске.

ПОКАЗАНИЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕНИЯ КОРОНАРОГРАФИИ:
нестабильная стенокардия(приступ загрудинной боли), не поддающаяся лекарственной коррекции, возникшая у больного с ранее перенесенным инфарктом миокарда и сопровождающаяся нарушением функции левого желудочка сердца, артериальной гипотонией либо отёком лёгких;

невозможность установить степень риска осложнений при помощи неинвазивных методов обследования и в ходе планирования операции на открытом сердце (кардиохирургические вмешательства по типу протезирования клапанов, коррекции врожденных пороков сердца и т. п.) у пациентов старше тридцати пяти лет.
ПОСТАНОВКА ЕЛЕКТРОКАРДІОСТИМУЛЯТОРІВ
Кардіостимулятори (електрокардіостимулятори або ЕКС) - це прилади, призначені для нав'язування стабільного серцевого ритму пацієнта. Кардіостимулятор необхідно використовувати в тих випадках, коли існують перебої в роботі серця (рідкісний пульс, паузи між скороченнями, атріовентрикулярна блокади, синдром слабкості синусового вузла, синдром підвищеної чутливості каротидного синуса), тобто порушується правильний ритм роботи серця.
ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ОПЕРАЦІЯ
Операція виконується під місцевою анестезією в операційній, оснащеній рентгенівським апаратом. Під ключицею робиться невеликий розріз, виділяється і пунктирують (проколюється) вена, в неї вводиться електрод.

Під контролем рентгена він фіксується в правому передсерді або правому шлуночку.

Після того, як мета досягнута, роблять невеликий "кишеню" під шкірою, а якщо людина худий, то "кишеню" робиться під м'язом. У нього вкладається стимулятор і тканини над ним зашиваються.

Зрозуміло, операція вимагає суворої стерильності та високої кваліфікації хірурга. В цілому всі ці маніпуляції займають до двох годин часу.

Період перебування в клініці після даної операції складає в середньому 3-5днів.

ПОКАЗАННЯ
Будь-які види брадикардий (зниження частоти серцевих скорочень), які загрожують життю і здоров'ю хворого і при яких пульс опускається нижче 45 ударів в одну хвилину. Брадикардії, які супроводжуються синдромом Морганьї-Адам-Стокса (МАС) (втрати свідомості, запаморочення, потемніння в очах), також є показанням до проведення імплантації постійного кардіостимулятора.

Атрио-вентрикулярні блокади.

Постійна форма фібриляції передсердь, що супроводжується стійким зниженням частоти серцевих скорочень.

Синдром каротидного синуса і нейрососудістдие синдроми.

Синдром слабкості синусового вузла.

ЖИТТЯ З КАРДІОСТИМУЛЯТОРОМ
Життя пацієнта з встановленим кардіостимулятором має певні обмеження. Кожен пацієнт після операції повинен пам'ятати про те, що різні наступні медичні дослідження, що супроводжуються високим рівнем електромагнітного випромінювання, можуть позначитися на стабільності функціонування приладу. У тих випадках, коли пацієнту з імплантованим кардіостимулятором призначають променеву терапію, електрокоагуляцію, диатермию, зовнішню дефібриляцію, літотрипсії або магнітно-резонансну томографію, обов'язково необхідно повідомити лікаря про те, що у Вас імплантований кардіостимулятор. Це правило стосується навіть косметичних втручань, які можуть бути пов'язані з електричним впливом.

Хворому з встановленим кардіостимулятором необхідно бути уважним і не піддавати себе прямого впливу електричного струму. При ультразвуковому дослідженні органів важливо стежити за тим, щоб промінь ультразвукового приладу не був спрямований безпосередньо на корпус кардіостимулятора. Категорично забороняється наносити удари по корпусу в місці розташування стимулятора, не можна також зміщати апарат під шкірою. Пацієнту обов'язково потрібно стежити за тим, щоб стільниковий телефон, навіть в режимі очікування, розташовувався від стимулятора не ближче, ніж на двадцять сантиметрів, а краще - якнайдалі.

Пацієнт з кардіостимулятором може виконувати звичайні для його віку домашні справи практично без обмежень, в тому числі займатися присадибною ділянкою, колоти дрова, косити траву. Але необхідно відмовитися від використання електричних приладів, таких як дриль, електропила, електролобзик і ін. Протягом перших трьох місяців після імплантації кардіостимулятора бажано не виконувати важкої роботи рукою, з боку якої проведена імплантація.

З кардіостимулятором можна займатися такими видами спорту, як плавання, спортивна ходьба, але з помірними навантаженнями.

Ще одним правилом для пацієнтів з встановленими кардіостимуляторами є своєчасне відвідування лікаря. Спеціаліст при відвідуванні перевірить прилад за допомогою програматора і зможе дати оцінку його стану.

ЗАМІНА КАРДІОСТИМУЛЯТОРА

Показанням до заміни кардіостимулятора є первинні ознаки виснаження батареї стимулятора (це визначається на перевірці ЕКС лікарем). Іноді стимулятор змінюють за екстреними показаннями - це або його поломка, або нагноєння ложа стимулятора, або критичний розряд батареї.

Операція проходить під місцевим знеболенням. Хірург робить розріз, виймає тіло стимулятора, перевіряє стан електрода, потім хірург підключає новий стимулятор, зашиває рану - і все. У палату. На відміну від початкової установки кардіостимулятора операція по заміні проходить набагато легше. По-перше, не треба формувати ложе для стимулятора (найболючіше етап) - воно вже сформовано. По-друге, не треба встановлювати електрод (найдовший за часом етап) - він вже стоїть. По-третє, після операції не треба добу лежати в реанімації, можна відразу їхати в свою палату (за умови, що електрод не змінювали).

ПРОТЕЗУВАННЯ КЛАПАНІВ СЕРЦЯ

Мета хірургічного втручання полягає в висіченні і заміні ураженого клапана штучним - механічним або біологічним імплантатом. Перші довговічні, однак вимагають довічного прийому лікарських засобів для профілактики тромбозів (антиагрегантів, антикоагулянтів), а другі мінімізують ризик виникнення тромбоемболічних і запальних ускладнень, але з часом піддаються біодеградації (руйнування, розриву, кальцинозу стулок).

Операцію проводять, як правило, зі стандартного доступу (серединна стернотомія) з використанням апарату штучного кровообігу, що дозволяє виключити серце пацієнта з процесу кровообігу. Після підключення пацієнта до апарату штучного кровообігу і запуску системи хірург поздовжнім розрізом розкриває ліве передсердя позаду міжпередсердної борозни і січуть по ходу фіброзного кільця стулки ураженого патологічним процесом мітрального клапана і папілярні (сосочкові) м'язи разом з хордами.

Далі вздовж фіброзного кільця оперованого клапана накладаються П-подібні шви з інтервалом в півтори-два міліметри, а кінці ниток проводяться через тканини манжети кульового протеза. Після чого імплантат встановлюють в анатомічно правильну позицію мітрального клапана, зав'язують шви і відрізають кінці ниток. Після відсмоктування з камер серця повітря вшивають операційні рани в тканинах серця і поступово відключають пацієнта від апарату штучного кровообігу. Розріз лівого передсердя закривають безперервним швом.
За аналогією, проте з використанням інших протезів здійснюють заміну (трикуспідального) і аортального клапанів при їх ураженні. У тих ситуаціях, коли має місце багатоклапанні ревматичні ураження серця, хірурги можуть виконувати протезування двох, а іноді і трьох клапанів одночасно (тобто мітрального, трикуспідального і аортального).

Зазвичай після операції хворі проводять в клініці 7-10 днів. Але терміни вашого перебування можуть варіюватися. Як правило, це пов'язано з профілактикою супутніх захворювань, так як дана операція вимагатиме у хворого витрат великих зусиль всього організму - це може спровокувати загострення хронічних хвороб. Поступово Ви будете помічати поліпшення загального стану і прилив сил.
ПОСТАНОВКА СКЛАДНИХ ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ
В останні роки активні розробки в сфері медичних технологій і модернізація електронних приладів внесли істотний внесок в удосконалення даного пристрою. У клініках України встановлюються тільки найсучасніші моделі водіїв ритму (зазвичай двох-або трикамерні) від провідних світових виробників.

До серйозних і жизнеугрожающим порушень ритму серця відноситься також і, так звана, фібриляція шлуночків. Це небезпечний стан, який загрожує раптовою зупинкою серця. Єдиним у своєму роді ефективним методом профілактики даної патології на сьогоднішній день є імплантація кардіовертерів-дефібриляторів.

Імплантованого дефібрилятора серця, також як і електрокардіостимулятор, являє собою електронний антиаритмический прилад, призначений для стабілізації нормального ритму серця. Він працює за тим же принципом, що і електрокардіостимулятор, і його установка істотно не відрізняється від імплантації кардіостимулятора.

Ресинхронізує терапія це методика дозволяє посилити насосну функцію серця, тим самим зменшуючи прояви серцевої недостатності. На жаль, цей метод не є панацеєю і підходить далеко не всім пацієнтам із серцевою недостатністю.

Найчастіше серце втрачає свою насосну функцію через поступової триває роками загибелі м'язових клітин і відновлювати їх до сих пір не навчилися.

Лікування серцевої недостатності (задишки, набряків) у цієї групи пацієнтів є дуже важким завданням, а прогноз завжди несприятливий. Але іноді є більш-менш радикальне лікування - ресинхронізує терапія.

Принцип ресинхронізує терапії заснований, виходячи з назви, в штучної синхронізації роботи всіх відділів серця. Яким чином це досягається? Пацієнту імплантують кардіостимулятор (трикамерний) один з його електродів стимулює передсердя, другий - правий шлуночок, третій - лівий шлуночок.

Якщо у пацієнта до імплантації кардіостимулятора були ознаки порушення координації роботи серця, тобто лівий і правий шлуночок скорочувалися не одночасно, то синхронізація здатна значно підвищити загальну насосну функцію серця.

Підсумувавши все вищесказане можна сказати, що ресинхронізує терапія - це метод лікування серцевої недостатності який проводиться за допомогою імплантації спеціального (трикамерного електрокардіостимулятора). Таке лікування показане тільки тим пацієнтам, у яких є ознаки порушення синхронності скорочення правого і лівого шлуночків - основних насосних камер серця, в інших випадках таке лікування буде неефективним і навіть може нанести шкоду.

КОРОНАРНЕ ШУНТУВАННЯ
Коронарне шунтування (АКШ) - це хірургічна процедура, спрямована на відновлення кровопостачання міокарда. АКШ - це хірургічне втручання, в результаті якого відновлюється кровообіг серця нижче місця звуження судини. При цій хірургічної маніпуляції навколо місця звуження створюють інший шлях для кровотоку до тієї частини серця, яка забезпечувалася кров'ю.

Розріз, що забезпечує доступ до серця, буде виконаний по середині грудної клітини, другий розріз або розрізи, зазвичай виконують на ногах. Саме там хірурги візьмуть відрізок вени, яка буде використана для шунтування.

Вени з ніг беруться не у всіх випадках, але дуже часто. Справа в тому, що вени ніг зазвичай є "чистими", тобто не уражені атеросклерозом.
Крім того, ці вени довші і крупніші ніж інші вени організму. Нарешті, після взяття відрізка вени з ноги, як правило, не виникає жодних проблем в подальшому. Кровообіг не порушується.
У перші тижні після операції у хворого може трохи боліти нога, особливо при ходьбі або тривалому стоянні. Згодом це незручність проходить, і хворий відчуває себе абсолютно нормально. Найбільш частим і бажаним для шунтування використовується внутрішня грудна і променева артерії. Це забезпечує більш повноцінне функціонування шунта (його функціональність і довговічність). Однією з таких артерій є променева артерія руки, вона розташовується на внутрішній поверхні передпліччя ближче до великого пальця. Внутрішня грудна артерія береться з під грудини, зазвичай зліва, але в деяких випадках використовуються права і ліва. Достатній її діаметр і відсутність атеросклеротичного ураження визначається при проведенні коронарографії.
Традиційне АКШ виконується шляхом розрізу на середині грудей. Під час виконання операції, серце може бути зупинено. Для здійснення штучного кровообігу (зупинка серцевої діяльності) до серця приєднуються канюлі, які з'єднуються з контуром апарату штучного кровообігу. На період основного етапу операції замість серця буде працювати апарат серце-легені (апарат штучного кровообігу), який забезпечує кровообіг у всьому організмі. Кров пацієнта надходить в апарат штучного кровообігу, де відбувається газообмін, кров насичується киснем, і далі по трубках доставляється пацієнту. Крім того, кров при цьому фільтрується, охолоджується або зігрівається, для підтримки необхідної температури пацієнта. У період штучного кровообігу хірург створює анастамоз між веною і коронарною артерією нижче її стенозу. Потім відновлюється серцева діяльність і протилежний кінець вени пришивається до аорти.

Після шунтування всіх коронарних артерій, поступово припиняють штучний кровообіг. Операція шунтування коронарних артерії зазвичай триває від 3 до 6 годин. Тривалість операції залежить від її складності та індивідуальних особливостей пацієнта. Тому неможливо заздалегідь точно сказати, скільки часу триватиме та чи інша операція. Закономірно, чим більше артерій необхідно шунтувати, тим довше буде тривати операція.

Зазвичай після операції шунтування хворі проводять в клініці 7-10 днів. Але терміни вашого перебування можуть варіюватися. Як правило, це пов'язано з профілактикою супутніх захворювань, так як дана операція вимагатиме у хворого витрат великих зусиль всього організму - це може спровокувати загострення хронічних хвороб. Поступово Ви будете помічати поліпшення загального стану і прилив сил.
СТЕНТУВАННЯ КОРОНАРНИХ СУДИН
Найчастіше причиною виникнення болю за грудиною, особливо при фізичних навантаженнях, є наявність звужень (стенозів) в артеріях серця (коронарних артеріях). Чим більше звуження, тим частіше можуть виникати болю. В кінцевому підсумку артерія може зовсім закритися (оклюзія) що призводить до розвитку інфаркту міокарда.

Для постановки діагнозу ішемічної хвороби серця слід виконати ряд обстежень, найточнішим з яких є коронарографія. Залежно від вираженості змін судин серця буде запропоновано оптимальний спосіб лікування.

Найсучаснішим і ефективним методом лікування стенотичних поразки коронарних артерій і гострого інфаркту міокарда є перш за все стентування артерій седце (коронарних артерій).

ПОКАЗАННЯ
гострий інфаркт міокарда - в перші години після розвитку інфаркту міокарда, або при розвитку стенокардії (нападу загрудинноїболю) протягом першого тижня захворювання.

стенокардія напруги 3-4 функціонального класу або стенокардія в спокої.

бессимптомная ішемія міокарда, виявлена при проведенні додаткових методів діагностики (холтерівське моніторування).

повторний стеноз (рестеноз) в місці раніше встановленого стента. гострий тромбоз стента після стентування.

після операції коронарного шунтування при поновленні стенокардії.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ СТЕНТУВАННЯ
Операція виконується, як і ангіографія, через пункцію стегнової або променевої артерії під місцевим знеболенням. Через прокол за спеціальним катетеру в місце звуження коронарної артерії встановлюється балон зі стентів.

При роздуванні балона, стент розправляється і відновлює просвіт артерії. Серце отримує необхідний обсяг крові по відновленій артерії, що в свою чергу призводить до зменшення або зникнення болю за грудиною при фізичних навантаженнях.

ПІСЛЯ СТЕНТУВАННЯ
Після проведення процедури пацієнт переводиться в палату інтенсивної терапії для динамічного спостереження ЕКГ, показників крові та місця пункції. На місце проколу накладається пов'язка, що давить. Ще й пити можна практично відразу після процедури. Термін перебування в клініці після даної процедури становить 2-3 дні.
судинна ХІРУРГІЯ
СТЕНТУВАННЯ ПЕРЕФЕРIЧНИХ СУДИН
Судини нижніх кінцівок, або периферичні артерії відповідають за доставку крові безпосередньо до ніг. Внаслідок утворення атеросклеротичних бляшок кровотік порушується. Основною ознакою порушення кровообігу нижніх кінцівок являються ознаки переміжної кульгавості (біль, що з'являється в нижніх кінцівках під час ходьби).

Подальше прогресування захворювання призводить до появи постійного болю в пальцях або стопі не тільки під час ходьби, але і в спокої. Відсутність лікування призведе до розвитку останньої стадії хвороби - гангрени пальців або стопи, що може призвести до ампутації хворої кінцівки.

Крім того, кровообіг в нижніх кінцівках також порушується при діабеті. Це захворювання характеризується порушенням обміну речовин, що може призводити і до поразки дрібних судин, в тому числі, нижніх кінцівок - діабетичної ангіопатії. У важких випадках у таких хворих розвивається синдром діабетичної стопи - комплекс порушень, який призводить до некротичних уражень м'яких тканин, нервів, судин і кісток стопи.

Якщо на початкових стадіях порушення кровообігу кінцівок ще піддається консервативному лікуванню - за допомогою медикаментів, фізіотерапії та лікувальної фізкультури - то при значному ураженні судин лікарі частіше рекомендують хірургічне втручання.

Одними з найбільш сучасних методів лікування стенозу периферичних артерій є балонна ангіопластика і стентування - малоінвазивна і малотравматичная процедура, спрямована на розширення просвіту артерій.
ПОКАЗАННЯ
• є явні ознаки критичної ішемії нижньої кінцівки (біль, трофічні виразки),
• периферичні артерії вражені атеросклерозом, та ішемічний біль у ногах обмежують активність пацієнта
• у пацієнта розвинувся синдром діабетичної стопи.
ЯК ПРОВОДИТИСЯ СТЕНТУВАННЯ
Операція виконується, як и ангіографія, через пункцію стегнової або променевої артерії під місцевім знеболенням. Через прокол ангіохірург вводить в уражену артерію катетер, на якому закріплений балон або стент - сітчастий циліндр із спеціального медичного металу. Підвівши балон до місця звуження, лікар надуває його, тим самим розширюючи просвіт судини і вдавлюючи стент в його стінки.

Якщо на те є медичні показання, стент або балон можуть просочувати спеціальними ліками, які запобігають утворенню тромбів та холестеринових бляшок. На закінчення лікар видаляє катетер, на місці якого залишається всього лише невеликий прокол.
ПІСЛЯ СТЕНТУВАННЯ
Після проведення процедури пацієнт знаходиться під динамічним спостереженням ЕКГ, показників крові та місця пункції. На місце проколу накладається стискаюча пов'язка. Термін перебування в клініці після даної процедури становить 2-3 дні.

РАДІОЧАСТОТНА АБЛЯЦІЯ ВЕН
Радіочастотна абляція вен (Процедура РЧА ClosureFastTM) - це мініінвазивний спосіб лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок.

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок (варикозна хвороба) - розширення поверхневих вен нижніх кінцівок, що супроводжується неспроможністю клапанів і порушенням кровотоку

Основними клінічними проявами варикозної хвороби нижніх кінцівок є:

  • Поява розширених вен під шкірою
  • Відчуття важкості в нижніх кінцівках, розпирання, печіння ближче до вечора і іноді нічні судоми в литкових м'язах
  • Минущі набряки і біль по ходу вен («синдром важких ніг»)
Всі ці симптоми зазвичай більш виражені у вечірній час, після роботи, або при тривалому стоянні, особливо в спекотну погоду.

Причини хвороби

Основними причинними факторами варикозного розширення вен є наступні:

• Обтяжена спадковість, яка пов'язана з генетичним дефектом сполучної тканини
• Надлишкова маса тіла, при якій збільшується навантаження на вени, причому дане відношення стосується тільки жінок (у чоловіків такої достовірної закономірності не було виявлено)
• Деякі особливості способу життя - тривалі навантаження в певній позі стоячи або сидячи, носіння тісної білизни, взуття на високих підборах і т.п.
• Різні гормональні порушення, тому, що естрогени та гестагени здатні знижувати резистентність венозної стінки
• Вагітність, під час якої є комплекс несприятливих факторів, що впливають на організм жінки
УСКЛАДНЕННЯ
Відсутність своєчасного лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок може призвести до розвитку ускладнень. Це може бути:

• Тромбофлебіт – виникнення тромбу у поверхневих венах
• Трофічні виразки
• Кровотеча з варикозно розширених вен.
ЛІКУВАННЯ
Сучасна медицина прагне, щоб будь-яке хірургічне втручання було виконано найбільш щадним для пацієнта методом.

У відділенні кардіо і рентгенваскулярної хірургії впроваджено в практику малотравматична методика лікування варикозної хвороби: Радіочастотна абляція підшкірних вен (РЧА).

Особливістю РЧА є те, що тепловий вплив є меншим за інтенсивністю, але більше за тривалістю. Це дозволяє безпечно проводити операцію навіть при варикозі, ускладненому флебитом. РЧА часто називають "безболевою методикою", після того як припинить свою дію місцева анестезія, знеболення не потрібно.

Основна перевага РЧА полягає в тому, що апарат сам, автоматично, підлаштовується в режимі реального часу, змінює потужність для підтримки необхідної температури під час всієї процедури! Термодатчик, розташований в робочій зоні катетера (CLOSURE FAST) постійно передає інформацію про температуру в зоні радіочастотної обробці, і апарат автоматично регулює потужність в залежності від діаметра вени і багатьох інших факторів. Тому вена при РЧА обробляється рівномірно, цілісність її не порушується, навколишні тканини не ушкоджуються.
ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ
Показання

• пригирливе розширення ВПВ не більше 10 мм.
• Незначна кількість варикозних розширених притоків.
• Рівний хід стовбура ВПВ (МПВ).
• Трофічні розлади гомілки.

Протипоказання

• Встановлена тромбофілія.
• Хронічна ішемія нижніх кінцівок (ХІНК).
• Супутня патологія, яка потребує першочергового лікування.
• Неможливість створення адекватної компресії після втручання у пацієнтів, які страждають на ожиріння
• Неможливість активізації хворого після втручання.
• Значне розширення стовбура ВПВ.
• Наявність вогнищ запалення в зоні втручання.

Відразу після проведення ЕВЛК і надягання компресійного трикотажу пацієнту рекомендують походити близько 40 хвилин, тобто післяопераційний період настільки сприятливий для пацієнта, що він не тільки самостійно залишає операційну, а й здатний до тривалих прогулянок. Термін госпіталізації 1 доба.
ЕНДОВАЗАЛЬНА ЛАЗЕРНА КОАГУЛЯЦІЯ ВАРІКОЗНИХ ВЕН (ЕВЛК)
Ендовазальна лазерна коагуляція варікозних вен (ЕВЛК) - найбільш ефективний і малоінвазивний метод лікування варикозної хвороби.

Варікозне розширення вен нижніх кінцівок (варикозна хвороба) - розширення поверхневих вен нижніх кінцівок, що супроводжується неспроможністю клапанів і порушенням кровотоку

Основними клінічними проявами варикозної хвороби нижніх кінцівок є:

•Поява розширених вен під шкірою
•Відчуття важкості в нижніх кінцівках, розпирання, печіння ближче до вечора і іноді нічні судоми в литкових м'язах
•Минущі набряки і біль по ходу вен ( «синдром важких ніг»)
•Всі ці симптоми зазвичай більш виражені у вечірній час, після роботи, або при тривалому стоянні, особливо в спекотну погоду.

Причини хвороби

Основними причинними факторами варикозного розширення вен є наступні:

• Обтяжена спадковість, яка пов'язана з генетичним дефектом сполучної тканини
• Надлишкова маса тіла, при якій збільшується навантаження на вени, причому дане відношення стосується тільки жінок (у чоловіків такої достовірної закономірності не було виявлено)
• Деякі особливості способу життя - тривалі навантаження в певній позі стоячи або сидячи, носіння тісної білизни, взуття на високих підборах і т.п.
• Різні гормональні порушення, так як естрогени і гестагени здатні знижувати резистентність венозної стінки
• Вагітність, під час якої є комплекс несприятливих факторів, що впливають на організм жінки.
УСКЛАДНЕННЯ
Відсутність своєчасного лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок може призвести до розвитку ускладнень. Це може бути:

• Тромбофлебіт – виникнення тромбу у поверхневих венах
• Трофічні виразки
• Кровотеча з варикозно розширених вен.
ЛIКУВАННЯ
Варикозне розширення вен нижніх кінцівок - захворювання хірургічне, тому радикальне його лікування можливо лише хірургічними методами. Людям, які мають фактори ризику і спадкову схильність до варикозної хвороби необхідно один раз в 2 роки консультуватися у флеболога з обов'язковим ультразвуковим дослідженням вен. Поряд з цим, є і сучасні методи лікування, до яких відносяться - консервативний і малоінвазивний.

Консервативний метод лікування:

• Флебопротекторні засоби
• Антикоагулянти і антиагреганти
• Протизапальні засоби.
• Компресійна терапія

Оперативний метод лікування:

«Золотий» стандарт оперативного лікування варикозної хвороби - ЕВЛК. ЕВЛК - сучасний метод, покликаний усунути рефлюкс крові в поверхневих і перфорантних венах за допомогою теплової енергії лазерного випромінювання. ЕВЛК дозволяє обійтися одним проколом, і не вимагає тижневої госпіталізації пацієнта в стаціонарі, на відміну від застарілого методу відкритої операції «флебектоміі».

Показання

• пригирливе розширення ВПВ не більше 10 мм.
• Незначна кількість варикозних розширених притоків.
• Рівний хід стовбура ВПВ (МПВ).
• Трофічні розлади гомілки.

Протипоказання

• Встановлена тромбофілія.
• Хронічна ішемія нижніх кінцівок (ХІНК).
• Супутня патологія, яка потребує першочергового лікування.
• Неможливість створення адекватної компресії після втручання у пацієнтів, які страждають на ожиріння
•Неможливість активізації хворого після втручання.
• Значне розширення стовбура ВПВ.
• Наявність вогнищ запалення в зоні втручання.
ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ ЕВЛК
Методика проведения ЕВЛК складаться с п'яти послідовно виконуваних кроків:

• Пункт 1. Пункты магістральной підшкірної вени і проведення світловода.
• Крок 2. Позиціонування робочої частини світловода.
• Крок 3. Створення тумесцентної анестезії.
• Крок 4. Проведення ендовазальной лазерной облітерації.
• Крок 5. Накладення компресійного бандажа.

В момент операции, проведенной ЕВЛК, рекомендуется выполнить предварительную обработку данных, полученных от близких людей, чтобы выполнить предварительную обработку данных, а также выполнить предварительную обработку данных. Термін госпитализації 1-2 діб.

ЕНДОВАСКУЛЯРНА ТРОМБЭНДАРТЕРЕКТОМІЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ROTAREX®S BY STRAUB MEDICAL AG
Гостра і підгостра тромбоемболія або локальна артеріальна оклюзія може стати причиною захворювання з несприятливим результатом, таким як ампутація кінцівки і навіть смерті. Традиційне консервативне лікування або тромболітична терапія (ТЛТ), доставка в уражену зону тромболітиків, несе ризик кровотеч, пошкодження стінки судин, дистальної емболізації і повторне тромбоутворення в місці локального стенозу. Більш того, тромболітична терапія займає багато часу, потребує тривалої госпіталізації в палаті інтенсивної терапії і повторної ангіографії. Успіх лікування безпосередньо залежить від стадії процесу, складу тромбу і його локалізації.
А ЩО РОБИТИ ЯКЩО В СУДИНІ З'ЯВИЛАСЯ БЛЯШКА, А ПОТІМ ТРОМБ?
В новый день, сучаснаі революційна операція, у отідділенні Кардіо і рентгенваскної хірургії м.Краматорськ видення тромбів егі фрагментів бляшок с артерійній росюію. Метод поляга в том числе при кожном обертке (от 40 000 - 60 000 в хвилину) происходит 4 надрізу в тромбі, а при введении вище скорости становить от 160 тисяч до 240 тисяч надрізів в хвилину. Текущие тромбы потрапливаются в отвалы, рождаются на микрочастинки и транспортируются по спинам в пластиковом контейнере.

Переваги:

• Rotarex ®️ S вида весь окклюзуючий матеріал (бляшка + тромб) - як в гострих, так и в хронічних випадках.
• Довгі стенти не потрібні (істотно зниж ймовірність рестеноза в стенті)!
• Запомните дистальную мембрану (тобто, тромб не рухається далі дрібними частинами - немає ризику тромбозу инших судин)!
• Не вимагає застывание тромболистов!
• Знижайте ризик необязательных додаткових заходов!
• Показання до можливості проведення даної методики, виставля - лікар.
ЛІКУВАННЯ АНЕВРИЗМИ АОРТИ
АНЕВРИЗМА АОРТИ - це розширення найбільшої судини людини та вкрай небезпечний стан. Оскільки при її розриві виникає внутрішня кровотеча, в більшості випадків це може привести до смерті. Основними причинами розвитку патологічного процесу аорти є: спадковість, атеросклероз і гіпертензія, а найчастіше - сукупність кількох причин.

Симптоми аневризми грудного відділу аорти: біль у грудній клітці та спині (у 25% хворих без розшарування), захриплість, кашель, задишка (іноді залежать від положення тіла), кровохаркання і рецидивуючі пневмонії. При аневризмі вихідної аорти або дуги аорти можуть з'являтися симптоми недостатності аортального клапана (часто з симптомами серцевої недостатності) або синдрому верхньої порожнистої вени.

Симптоми аневризми черевного відділу аорти: зазвичай відсутні; найчастіший симптом — це наявність пульсуючого утворення в животі (нагадує биття серця у навколопупковій ділянці) чи біль у животі або поперековій ділянці (рухи не впливають на інтенсивність болю; може зменшуватись у положенні хворого лежачи з зігнутими в колінах ногами).
ЛІКУВАННЯ АНЕВРИЗМИ АОРТИ
Існу 2 види операционной при лікуванні аневризми аорти:

  1. «Відкрита операція» - резекция аневризмы и протезирование зміненої ділянки аорты (открытая пластика аневризмы аорты «OAR»). Операция проводиться под загальним наркозом, виконується розріз, здійснюється доступ к аорти, развиваться аневризму и проводить протезирование зміненої ділянки аорти синтетичним протезом.
  2. ендоваскулярна (внутрішньосудинна) методика операций без розжига - «ендопротезування аорти» (эндоваскулярное лечение аневризмы аорты - «EVAR»).
Переваги эндоваскулярной (внутренней) методики:

• Обработка травм - операция проводиться через 4-сантиметровый раствор на стегнах и не вимага додаткових розрізів.
• Скорость открытия после операции - отсутствие великого травматического доступа, отмена тривалости операции, проведение без наркоза под місцевою анестезию.
• Відсутність тривалої реабілітації після операції.
• Різке зниження ризику і виникнення ускладнень.

EVAR (ендоваскулярная протезування аорти) - це найсучаснішій метод лікування, доступный у нас в центрі
інтервенційнА радіологіЯ

БЕЗОПЕРАЦІЙНЕ ЛІКУВАННЯ ФІБРОМІОМИ МАТКИ

Емболізація маткових артерій - це малоінвазивне втручання, в ході якого через прокол судин, що живлять міому, вводяться частинки спеціального медичного матеріалу. Вони повністю припиняють кровотік всередині них. На судини здорового міометрія емболізація не має практично жодного впливу. Це пов'язано з особливостями їх будови та технікою самого втручання. Після припинення кровопостачання м'язові клітини, що формують міому, гинуть.
Протягом декількох тижнів відбувається їх заміщення сполучною тканиною. Таким чином, незабаром після ЕМА міоми як такої вже немає - залишається лише сполучна тканина на її місці. Потім у процесі «розсмоктування» цієї тканини відбувається значне зменшення і / або повне зникнення вузлів, а симптоми міоми проходять. У переважній більшості випадків (98%) після емболізації жодного додаткового лікування з приводу міоми матки вже не потрібно.
ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ:
● Симптомна фіброміома
● З геморагічним синдромом (анемия, обумовлена маточними кровотечами)
● Симптомы здоровых машинных органов
● Субмукозна міома, центріпетальне зростання вузла
● Переменная локалізація фібромібромізнів інформація
● Переменная локалізація:
фібромібромівізнівній фівібромівізнівній
- наявність вузлов 3 см в діаметрі и більше.
• Без лечения (при проявлении многовариантной міоми, эффективности консервативной міоміомії или в прогнозах технических труднощів при консервативной міомії)
• Невиношуждение (при проявлении множительной міомиї міомії).
• Неефективность консервативной терапии
• Рецидив міоми після консервативної міомектомії
• В продуктивности передоперационной підготовки

РАДІОЧАСТОТНА АБЛЯЦІЯ ПУХЛИН

Радіочастотна абляція (РЧА) - методика, що є прямим руйнуванням пухлинних тканин шляхом впливу радіочастотної енергії.

Процедура проходить через прокол шкіри без розрізу! Лікар через прокол вводить у уражену ділянку електрод, на кінчику якого створюється електричне поле, що нагріває тканини навколо активної зони електрода і викликає повну «смерть» (некроз).
Радіочастотна абляція пухлин за багато років зарекомендувала себе як ефективний метод лікування онкологічної патології з малою кількістю ускладнень та практично не має протипоказань до застосування.

Ця методика включена до міжнародних рекомендацій і активно використовується вже багато років у всьому світі.

Перевагами цієї процедури є:
  • Висока ефективність.
  • Ця процедура виконується через прокол і не потребує розрізів.
  • Пацієнт вже за кілька днів може бути виписаний додому.

Дані операції проводяться в умовах гібридної рентгенопераційної з можливістю проведення ангіографії судин для запобігання всім можливим ускладненням!
Можливість проведення РЧА залежить від типу та розміру пухлин, їх кількості та розташування, тяжкості захворювання та вашого загального стану здоров'я.

Зараз радіочастотна абляція широко застосовується при первинних та метастатичних ураженнях:
  • Печінки
  • Легень
  • Нирок
  • Щітоподібної залози
  • Передміхурової залози
  • Кісток
Отримати інформацію щодо проведення даної процедури, а також записатися на консультацію Ви можете за телефоном:
+38(095)195-54-55

ВСТАНОВЛЕННЯ ПОРТ-СИСТЕМИ

Порт-система - це сучасна альтернатива уколам, сам по собі це невеликий медичний прилад (катетер зі спеціальним контейнером), який встановлюють під шкіру.
Навіщо встановлюють венозний порт?

  • Для проведення тривалого внутрішньовенного лікування. Насамперед це онкохворі, які щодня отримують хіміотерапію;
  • При поганому стані периферичних вен (якщо вени тонкі та крихкі або якщо їх складно знайти), таке часто зустрічається у пацієнтів з цукровим діабетом та пацієнтів похилого віку;
  • Якщо введення препаратів у периферичні вени важко переноситься хворим
У якому віці можна встановити венозний порт і який термін?
Вікових обмежень для встановлення порт-системи немає!

Зазвичай венозний порт встановлюють на термін до 10 років або відповідно до призначення лікаря. При правильному догляді за портом він може стояти практично довічно.

Рішення про необхідність встановлення катетера і про його видалення приймає лікар.

Як відбувається установка, чи це боляче?

Це абсолютно безболісна процедура, оскільки проводиться під місцевою анестезією, а тривалість її становить від 30 хвилин до однієї години.
Хірург робить невеликий розріз, потім за допомогою апарату УЗД та рентгена точно знаходить вену, в яку і вводять катетер. Після цього встановлюється резервуар, який має форму невеликого диска (діаметром як 5 копійчана монета), його заводять під шкіру, ушивають і накладають пов'язку.

Венозний порт буде помітний?

Чи викликає він дискомфорт і як доглядати таку порт-систему?

* З цього приводу зовсім не варто переживати, тому що встановлений венозний порт практично не помітний, тому що він знаходиться під шкірою і дозволяє вести звичайний спосіб життя без будь-якого дискомфорту і жодних протипоказів для занять спортом, і гігієнічних процедур НЕМАЄ!

* На шкірі не залишається ніяких косметичних дефектів, крім невеликого рубчика, довжиною близько 2-3 см.

* Спеціальний догляд за порт-системою в домашніх умовах також не потрібний!
Встановлення порту для тривалої хіміотерапії є найкращим лікувальним рішенням! Пристрій забезпечує надійний доступ до магістральних вен на весь період лікування. Вони зручні в експлуатації, а найголовніше – практично не викликають ускладнень.

Отримати інформацію з цього методу лікування, а також записатися на консультацію Ви можете за телефоном: +38(095) 195-54-55

БІОПСІЯ

Почувши назву процедури «трепан-біопсія», більшості пацієнтів стає страшно, тому давайте розберемося, що це таке і чи так це страшно?

Що таке біопсія?

Трепан-біопсія - процедура, під час якої береться фрагмент (шматочок) тканини органу або новоутворення, який надалі вирушає на лабораторне дослідження.
У яких випадках потрібне проведення біопсії?

Насамперед трепан-біопсія проводиться за підозри на наявність пухлинного процесу в органах. Саме біопсія може дати відповідь - чи це пухлина, злоякісна вона чи ні, і також відповісти лікарям на питання про її точну гістологічну будову. Також біопсія використовується для виявлення вірусного ураження органів (зокрема печінки).

Ця інформація необхідна лікарям для точної постановки діагнозу та підбору ефективного лікування!

Для яких органів може застосовуватися цей метод?

Це сучасний метод діагностики, що використовується в усьому світі, який допомагає виявити захворювання органів черевної порожнини, легень, нирок, молочної, підшлункової та передміхурової залоз, лімфатичних вузлів і навіть кісткової тканини.

Як проводиться біопсія?

Процедура, як правило, проводиться під місцевою анестезією (знеболенням).
Під контролем КТ чи УЗД лікар робить прокол шкіри спеціальною голкою, через яку заводиться «біопсійний пістолет». Він дозволяє зрізати стовпчик тканини до 2 см, який згодом витягується та вирушає на лабораторні дослідження.
Чи буде боляче під час процедури?

Ні, це не боляче, тому що процедура проводиться під знеболюванням, щоб пацієнт відчував себе максимально комфортно і не відчував жодних болючих відчуттів. Після припинення дії анестезії неприємні відчуття можуть тривати протягом доби.

Як довго доведеться перебувати у лікарні?

Трепан-біопсія відноситься до процедур «одного дня», тому через кілька годин ви зможете повернутися до звичного життя.

Чому це важливо?

Під час проведення ультразвукового чи рентгенологічного дослідження можна визначити саму наявність пухлини. Але відповісти на запитання "Що це за пухлина?" в більшості випадків може лише біопсія!!

У свою чергу, взяття біоптату (клітин, тканин) на початковому етапі дозволяє точніше визначити основні характеристики пухлини, такі як: характер, тип і чутливість до гормонів. Це дозволяє лікарям вибрати максимально ефективний план лікування індивідуально для пацієнта.

У Центрі інтервенційної онкології Донецької області виконуються всі види біопсій таких органів, як:
  • печінка
  • нирки
  • Наднирник
  • легкі
  • молочна залоза
  • лімфовузли
  • підшлункова залоза
  • м'які тканини

Отримати інформацію з цього методу діагностики, а також записатися на консультацію Ви можете за телефоном: +38(095) 195-54-55

ВНУТРІШНЬОАРТЕРІАЛЬНА ХІМІОЕМБОЛІЗАЦІЯ

Онкологічні захворювання – друга причина смерті у світі за даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я. Щороку від раку вмирають близько 10 млн людей.

Сучасна боротьба з онкологією включає не тільки операцію, а й комплекс лікувальних заходів, націлених на боротьбу з поширенням онкологічного процесу в інші органи та поліпшення прогнозу та якості життя пацієнтів.

Одним з таких лікувальних заходів є селективна хіміоемболізація - методика, при якій хіміопрепарат вводять не традиційно - через вену, а підводять через судину спеціальний катетер до пухлини, і вводять препарат у пухлину, тим самим хіміопрепарат поширюється не по всьому організму, а відразу потрапляє в потрібну ділянку!

Після введення хіміопрепарату в пухлинне вогнище вводяться емболи - частинки, які закупорюють просвіт артерій, що живлять пухлину.

Це дозволяє в десятки разів підвищити концентрацію препарату в пухлини, тим самим посиливши його дію в десятки разів, а наступна оклюзія артерій, що живить пухлину, дозволяє викликати локальний некроз пухлинного вогнища, тим самим суттєво зменшуючи його розмір.

Дана методика показана пацієнтам з онкологічними захворюваннями різної локалізації:
  • ПЕЧЕНІ
  • ЛЕГКИХ
  • ПЕРЕДМІХОРОВОЇ ЗАЛОЗИ
  • ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
  • НИРОК
  • КІСТОК
  • МАТКИ

Плюсами цієї методики є:
- малотравматичність - процедура проводиться через прокол і не вимагає наркозу
- ефективність - методика зарекомендувала себе як ефективний метод лікування онкологічних захворювань різної локалізації
- процедура легше переноситься пацієнтами порівняно із системною хіміотерапією
Показання до можливості проведення цієї методики визначає лікар.

Консультації та операції проводяться для мешканців усіх областей України!

Отримати всю необхідну інформацію про цей метод лікування та записатися на консультацію можна за тел.: +380951955455
ВНУТРІШНЬОАРТЕРІАЛЬНА ХІМІОЕМБОЛІЗАЦІЯ

ЕМБОЛІЗАЦІЯ АРТЕРІЙ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома простати) – захворювання, що характеризується збільшенням розміру передміхурової залози.

Збільшена простата здавлює сечівник (уретру) і викликає порушення сечовипускання. Від аденоми простати страждають 50% чоловіків старше 50 років та 80% чоловіків старше 80 років.
Лікування пацієнтів з аденомою простати починається з модифікації способу життя та таблетованих препаратів. Але коли ця терапія стає неефективною – вдаються до оперативного лікування.

На даний момент існують 3 основні види хірургічного лікування аденоми простати:
- ТУРП (трансуретральна резекція передміхурової залози);
- радикальна резекція передміхурової залози;
- емболізація артерій передміхурової залози;

Найсучаснішим і найголовніше малоінвазивним (у даній ситуації немає РОЗРІЗУ, немає незагойних ран, немає довгих перев'язок, немає анестезії та її впливу на організм, немає можливих проблем з уретрою) методом є – ЕМБОЛІЗАЦІЯ АРТЕРІЙ ПРОСТАТИ!

Суть даної процедури полягає в оклюзії (закритті) артерій, що живлять передміхурову залозу спеціальними агентами – ембосферами.

Тому простата перестає отримувати кров і зменшується в обʼємі, що веде до поліпшення симптомів та якості життя пацієнта.

Ця процедура проводиться через прокол у руці чи нозі і не вимагає анестезії чи наркозу. Емболізація артерій передміхурової залози безболісна для пацієнта і не має серйозних ускладнень.

Пацієнт вже наступної доби після процедури може бути виписаний додому.
Ця процедура за кордоном зарекомендувала себе як ефективний спосіб без операції допомогти пацієнтам з аденомою простати та має велику доказову базу.
У нашому Центрі використовується найсучасніше високоточне обладнання та європейські витратні матеріали.

Рішення щодо можливості проведення даного методу лікування приймає лікар!
Тел. для консультацій: +38 (095) 195-54-55

Ангіоневрологія

ПРОФІЛАКТИКА ІНСУЛЬТУ
(ЛІКУВАННЯ СТЕНОЗУ СОННИХ АРТЕРІЙ)

Сонна артерія - це кровоносна судина, що приносить кров до головного мозку і обличчя. Найбільш частою причиною звуження або закупорки сонної артерії є відкладення на внутрішніх стінках судини атеросклеротичних бляшок. Збільшення бляшки звужує просвіт артерії та уповільнює кровотік. На бляшках можуть утворюватися згустки крові (тромби), ще більше перешкоджаючи кровотоку. В результаті цього відбувається ішемічний інсульт.
СИМПТОМИ СТЕНОЗУ СОННИХ АРТЕРІЙ
Більшість людей з ураженнями сонних артерій не мають жодних симптомів. При наявності запаморочення, порушення зору, оніміння та поколювання шкіри кінцівок, слабкість у кінцівках, що зазвичай триває не більше 30 хвилин, ризик виникнення інсульту у людей дуже високий.
ДІАГНОСТИКА СТЕНОЗУ СОННИХ АРТЕРІЙ
Лікар може вислухати шум над сонними артеріями, викликаний потоком крові через стенозовану ділянку. У разі необхідності призначається ультразвукова доплерографія магістральних артерій голови (УЗДГ МАГ), електроенцефалографія головного мозку (ЕЕГ) або комп'ютерна томографія (КТ). Для більш детальної оцінки стану сонних артерій лікар може порекомендувати зробити ангіографію. Після дослідження визначається наявність ураження і обирається оптимальний спосіб лікування.
ЛІКУВАННЯ СТЕНОЗУ СОННИХ АРТЕРІЙ
На сьогоднішній день існує два типа операції. Перший - коли виконується розріз в області сонної артерії - каротидна ендартеректомія. І другий, малотравматический спосіб, - операція через прокол - стентування сонної артерії .

Стентуванням називається установка в звужену частину артерії стента, який представляє собою металеву сітку. Раскриваючись, стент перед розыгрышем звеньев стінки артерії и постійно підтримуєїх в розправленому стані. Завдяки цьому, відновлюється внутрішній просвіт артериії, и тим самим поліпшується кровопостачання головного мозга.

Після повернення в палату пацієнт може їсти и пити в звичайном режимеі. Тривалість переоборудования в лікарні залежить головним чином від скорости загоння місця пункції артерии. Більшість пацієнтів виписуються на 2 дня после операции. Суворо дотримуючись рекомендацій лікаря після операції, можна бути впевненим у кращій якості життя на багато років.
Made on
Tilda